Település:   
Megye:
Ország:
Díjazási év:
Társ:
Műfajcsoport:
Műfaj:
Születési év: 1958

Leírás

Vásárhelyi László Alapfokú Művészeti Iskola

Minősített Referenciaintézmény és Kiváló Tehetségpont
4400 Nyíregyháza, Bethlen Gábor u. 30.,
Tel.: 42/506-520 Fax.: 42/506-521 E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Titulus
: pedagógus, igazgatóhelyettes
Tanszak: néptánc
Végzettség
: magyar-orosz szakos tanár, néptáncpedagógus, közoktatási vezető, tánctanár mesterképzési szak
Elért eredmények, díjak: Örökös Aranysarkantyús Táncos, a Népművészet Ifjú Mestere, Nyíregyháza Város Művészeti Életéért Díj, Népművelésért Díj
Egyéb: alapfokú művészetoktatási szakértő, az Első Nyíregyházi Lions Club alapító tagja, a 2001. év elnöke, a Nyírség Táncegyüttes művészeti vezetője, a Martin György Néptáncszövetség alelnöke

Mátészalkán született 1958. szeptember 3-án. Középfokú tanulmányait 1972-76. között a mátészalkai Esze Tamás Gimnáziumban végezte, majd egy év katonaság után a Bessenyei György Tanárképző Főiskolára került. Itt szerzett diplomát magyar-orosz tanári szakon 1981-ben.
A gimnáziumi versenyszerű röplabdázás után a főiskolán 1978-ban néptánccal folytatta az intenzív mozgást, eleinte „sportszerűen”, később egyre inkább ráébredve a folklór tanulmányozásának a mozgásigény kielégítésén messze túlmutató jelentőségére. Viszonylag rövid idővel az alapok és a különböző dialektusok jellemző táncainak elsajátítása után, tanítani kezdte a táncot különböző iskolai csoportokban, klubokban és táncházakban – már a főiskolás évei alatt is.
A főiskola után – egy év nevelőtanári kitérő kivételével – a nyolcvanas években egy ifjúsági ház vezetőjeként dolgozott. Itt szervezte meg a KISZÖV és a főiskola által közösen működtetett Nyírség Táncegyüttest, melynek együttesvezetője, ill. művészeti titkára volt. Ezekben az években végezte el Debrecenben az alapfokú, majd Budapesten a középfokú néptáncoktatói tanfolyamot.
Közben táncosként 1986-ban megkapta a Népművészet Ifjú Mestere kitüntetést, majd 1991-ben az Örökös Aranysarkantyús Táncos címet. Az együttessel ez alatt szintén számtalan Nívódíj, Fesztiváldíj és kitüntetés tulajdonosa lett, sőt, háromszoros Ki Mit Tud – győztesnek is nevezhetjük a társulatot.
1990. óta a Nyírség Táncegyesület ügyvezetője, 1993. óta pedig a Martin György Néptáncszövetség elnökségi tagja. 1998-ban alapította meg a Nyíregyházi Alapfokú Művészeti Iskolát (ma már Vásárhelyi László Alapfokú Művészeti Iskola), melynek fenntartója és igazgatóhelyettese is. Ugyancsak 1998. óta dolgozik a Nyíregyházi Művészeti Szakközépiskola néptáncpedagógusaként.
1999-ben szerzett – másoddiplomásként – Kitüntetéses Főiskolai Oklevelet a Magyar Táncművészeti Főiskolán, ahol immár hivatalosan is néptáncpedagógussá nyilvánították. 1999. óta szervezi és irányítja szakmai tagozatvezetőként a Magyar Táncművészeti Főiskola Nyíregyházi Konzultációs Központját, s néptáncmódszertant is tanít a különböző kihelyezett tagozatokon.
1999-ben újabb állami kitüntetést kapott: Népművelésért díjat, s ugyancsak 1999. óta a Nyírség Táncegyüttes művészeti vezetője is.
2001. decemberében kapta meg a Nyíregyháza Város Művészeti Életéért díjat.
A kilencvenes évektől kezdve az ország számtalan táncegyüttesénél dolgozott koreográfusként is, Csornától Sárospatakig, de készített koreográfiát feleségével együtt a hivatásos Duna Művészegyüttes, illetve 2000. októberében a Honvéd Táncegyüttes számára is. Legutóbbi – egyben egyik legjelentősebb – munkája a Szegedi Szabadtéri Játékokon a Dóm téren 2002.aug.2-án és 3-án bemutatott BÁBELTORONY című táncjáték volt, amely 13 együttes 370 táncosának közreműködésével jött létre, s melynek egyik rendező-koreográfusa volt.
Iskolaszervezői és koreográfusi munkája mellett továbbra is legfontosabbnak néptáncpedagógusi tevékenységét tartja: a felhalmozott tapasztalatok és a megszerzett tudás átadását a jövő táncművészei és a leendő néptáncpedagógusok számára!

A Mátészalkai Művészetbarát Egyesület külső tagja