Díjazottak
Tóth Luca Réka
Szakmai önéletrajz
2022 Balla Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola
népi hegedű tanár, Pázmánd
2017 Budakörnyéki Tehetségpont koordinátora
kiválóra akkreditált tehetségpont, Budapest
2017 Kiss Zenede Alapfokú Művészeti Iskola és Szakgimnázium
intézményvezető-helyettes, népi hegedű és kamarazene tanár, Budapest
2017 Kalász Alapfokú Művészeti Iskola
népi hegedű és népzeneismeret tanár, Budakalász
2016 – 2017 Kőrösi Csoma Sándor Program
ösztöndíjas, Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárság, Budapest- Stockholm
2015 – 2016 Bocskai István Református Oktatási Központ
népi ének és népi hegedű tanár, Halásztelek
2015 Óbudai Népzenei Iskola
tanári képzés alatt- gyakorló tanár, Óbuda
2015 Pikéthy Tibor Zeneművészeti Szakközépiskola
tanári képzés alatt- gyakorló tanár, Vác
2014 Kőrösi Csoma Sándor Program
ösztöndíjas, Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium, Budapest- Sydney
2014 Sydney magyar közösségek
népi hegedű és népi ének magántanár, Sydney
2013 Tatabányai Dallam Alapfokú Művészeti Iskola
zenei előképző, népi hegedű, népi ének tanár, Tatabánya
2010 – 2011 Szent Benedek Iskola
népi hegedű magántanár, Budafok
Tanulmányok
2015 Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, Tanári mesterszak (TMA) Zenetanár, népi vonós szakirány, népi hegedű szak, Budapest
2010 Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, Alapképzés (BA) Előadóművészet, népi vonós szakirány, népi hegedű szak, Budapest
1998 – 2006 Vizeli Balázs magántanítványa, népi hegedű, Bugyi
1995 Bugyi Népzenei Műhely, népi hegedű, énekes tanítvány
Díjak
2024 Népművészet Ifjú Mestere Díj
Állami kitüntetés
2018 Junior Prima Díj
Magyar népművészet és közművelődés kategória
Lemezek
Vízmelléki Prímások CD, Arató zenekar 2020.
Táncház – Népzene Népzenei CD sorozat 2009., 2008., 2013., 2014., 2016.
A Pünkösdnek jeles napján c. DVD, Arató zenekar km. 2013.
Álmok útján, karácsonyi CD km. 2012.
Kispántlika énekegyüttes CD, Arató zenekar km. Tik trió km. 2011.
Új Élő Népzene sorozat 5. 1999.,11. 2005., 14. 2008., 2012.
Zenekarok, együttesek
Arató Zenekar
FelVonó Zenekar
Tik Trió
Csenkesz Táncegyüttes
Kispántlika Énekegyüttes
Korán kapcsolatba kerültem a népzenével, a néphagyományokkal, mivel édesanyám óvónő, édesapám népzene-, ének-, technika tanár, és mind a ketten hagyományőrző népművészek. Nyarainkat a családdal javarészt országos hírű népzenei táborokban töltöttük, és családias gyerek táborokat szerveztünk és tartottunk a környéken élő gyermekeknek.
Rendszeresen részt vettem, illetve tanítottam a kézműves foglalkozásokat, itt fejleszthettem saját és mások kreativitását, kézügyességét.
A népi ének, a néptánc mellett elkezdtem népi hegedűt tanulni 1995-ben, Jánosi Andrástól a Jánosi Együttes prímásától. 9 éves koromig rendszeresen oktatott a Bugyi Művelődési Házban, Bugyi Népzenei Műhely szakkör keretein belül.
9 éves koromtól, 8 évet a Téka együttes, most a Szeret zenekar-, és a Vujicsics együttes prímásától Vizeli Balázstól tanultam, magántanítványként.
A zenéléssel párhuzamosan énekeltem is a Kispántlika énekegyüttesben, Kaszásné Márkus Magdolna vezetésével, több mint 15 évet.
Mind ezek mellett az Aprája citeraegyüttes oszlopos tagja voltam, Tóth Béla Ottó vezetésével.
Első zenekarom a Tekergő zenekar volt, melyet Vizeli Balázs és Tóth Béla Ottó mentorált. A környékben (Bugyi és kistérsége) mi láttuk el a táncegyütteseket zenei kísérettel.
Emellett minden lehetőséget megragadtam, hogy nyári táborokban tanuljak a népzenei élet, hagyományápolóitól és kiemelkedő tanár egyéniségeitől.
Nyaranta az országos hírű erdélyi táborokban megismerhettem sok prímás egyéniséget úgymint, Vajdaszentiványon: Horváth Elek bácsit, s Kalotaszentkirályon: Fodor „Neti” Sanyi bácsit, bepillanthattam pár napra Gyimesre is: itt megismerhettem Zerkula János bácsit. A Kallós Zoltán Alapítvány rendezésében- Válaszúton, pedig Kodoba Florint. Fiatal hegedűsként többször beálltam tanulni a magyarpalatkai bandához.
Szakmai tapasztalatokra tettem szert, magyar, erdélyi népzenei tanfolyam keretein belül, úgymint
• zenekar vezető-szerep elsajátítása, a gyakorlatban való használata,
• különböző dialektus területek elkülönítése, gyakorlata,
• tájegységek zenei nyelvezete.
A Zeneakadémia szervezésében, a zenei gyűjtőutak alkalmával is sok tapasztalatot szereztem. Szakmai segítséget Richter Pál Zenetudományi Intézet igazgatója, és Dr. Pávai István jeles népzenekutató adott.
• Zoborvidék 2009., Kis-Küküllő mente 2013.
• Magángyűjtések során; Gyimes 2006., Válaszút 2007., Szék 2012., Kis-Küküllő mente 2015.
Második zenekarom a FelVonó zenekar volt.
Rendszeres táncházakat tartottunk a Fonó Budai Zeneházban, és az Aranytíz Művelődési Központban.
A rendszeres táncháztartás alatt is sok tapasztalatra tettem szert, úgymint;
• zenekarvezetésben, prímás funkcióban,
• kamarazenében, zenekaron belüli kommunikációra,
• társas viselkedésben (zenész- táncos- énekes viszony).
2007-ben felvételt nyertem a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre, népi-vonós szakirányra, népi hegedű előadóművészeti szakra.
2012-ben felvételt nyertem ugyan itt a Tanár- Népzenetanár Mesterképzésre.
Sok népzene elméleti, gyakorlati órákon mélyíthetem tudásomat, s mögöttes tartalmakra tettem szert.
2009-ben megalapítottuk kedves barátaimmal az Arató zenekart. Néptánc együtteseket kísérünk, táncházakban, lakodalmakban, ünnepségeken, születésnapokon muzsikálunk.
Rendszeresen Hangulatkoncerteket adtunk a Művészetek Palotájában, Sándor István néptánc szólistával kiegészítve műsorunkat.
2010-től rendszeresen vállalok magántanítványokat. Sikerül velük a gyakorlatban is elsajátítani mind azt, amit tapasztaltam a pályám során. Tapasztalataimat átadom nekik, s fejlesztem őket.
2010-2011 között a budafoki Szent Benedek Iskola népi hegedű magántanára voltam.
2010-ben megalakult a Csenkesz Néptáncegyüttes. Az együttesben én is aktívan részt vettem. A néptánc sokszínűségét, sokrétűségét tanultuk, egy- egy falu táncából. A tánctanulás fontos volt a zenetanulás mellett, mivel közelebb kerültem a tánc által a zenéhez.
2011-től megalakult a Tik trio formáció. Koncertjeinket sok népi hangszer és népdalok változatossága színesítette, igyekeztünk bemutatni népzenénk sokszínűségét, sokrétűségét. Fontosnak tartjuk, hogy a közönség megismerje népi hangszereinket, népdalainkat, szokásainkat.
Rendszeres előadói voltunk ezzel a formációval is a Művészetek Palotájában a Hangulatkoncertek alkalmával.
2012-ben jelentkeztünk az MTVA- Fölszállott a páva- népzenei tehetségkutató műsorába is.
Emellett sok lemezen részt vettem, az évenkénti Hagyományok Háza által meghirdetett Táncház- Népzene lemezsorozatokon, és a Hangvető, Új élő népzene néven ismert lemezsorozatain stb.
2013-tól a tatabányai Dallam Alapfokú Művészeti Iskolában tanítottam zenei előképzést, népi hegedűt és népi éneket.
2014-ben felvételt nyertem a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium által kiírt Kőrösi Csoma Sándor Ösztöndíjra, 6 hónapos munkát folytathattam a népzene, néptánc révén magyarok és ausztrálok körében, Ausztráliában, Sydneyben.
Munkám sokrétű és tartalmas volt, ahol újabb helyzetekben is kipróbálhattam, kamatoztathattam előzetes tudásom. Munkám alatt igyekeztem a népi hagyományainkat, a népzenénket, énekeinket előtérbe helyezni és ezt megosztani mindenkivel, gyerekekkel, felnőttekkel egyaránt.
• Beindítottam egy népi hegedű kurzust, kint Sydneyben, Tücsök tanoda néven, ahol kezdő és haladó gyermekeket oktattam.
• Rendszeresen kísérő zenét biztosítottam a helyi néptáncegyütteseknek (Kengugro, Görcs, Kodály) fellépéseken, koncerteken közreműködtem a helyi zenekarral, a The Transylvaniacs- el.
• Élőzenés délutánokat, bemutatókat szerveztem a sydney-i Szent Erzsébet Idősek otthon lakói számára.
• A flemingtoni Magyar Iskolában a népszokásokról, hagyományainkról, magyar zenénk és népdalainkon keresztül tanítottam.
Emellett számos magyar közösségi rendezvényen felléptem, segítettem, szerveztem.
2015 évben gyakorlótanárként, gyakorló órákat tartottam az Óbudai Népzenei Iskolában és a váci Pikéthy Tibor Zeneművészeti Szakközépiskolában, ezután 2015 nyarán kaptam kézhez a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen a kitüntetéses tanári diplomámat.
2015/2016-os tanévben két alapfokú művészeti zeneiskolába is felvételt nyertem, és ott tanítottam, mint magyar népzene-, népi hegedű-, népzeneismeret-, népi ének tanár. Ez a két iskola, a budakalászi Kalász Alapfokú Művészeti Iskola és a Bocskai István Református Oktatási Központ.
2016-ban felvételt nyertem a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságkiírt pályázatán a Kőrösi Csoma Sándor Ösztöndíjra, 9 hónapos szolgálatot folytathattam a népzene, néphagyományaink területén a kint élő magyar közösségek körében Svédországban, Stockholmban. Beindítottam egy népzenés, népi énekes baba-mama klubbot, néptáncot tanítottam, magyar nyelvet oktathattam, melyhez szorosan hozzákapcsolódott a magyar értékeink, hagyományaink megtanítása is.
2017-ben sikeres pályázatomnak köszönhetően munkát kaptam a Kiss Zenede Alapfokú Művészeti Iskola és Szakgimnáziumban, ahol intézményvezető-helyettes, népi hegedű és kamarazene tanár voltam.
Emellett a Budapest székhelyen működő, kiválóra akkreditált Budakörnyéki Tehetségpont koordinátora lettem. Emellett a budakalászi Kalász Alapfokú Művészeti Iskola tanára is voltam.
2018-ban számomra megtisztelő díjban részesülhettem, abban az évben megkaptam a Junior Príma díjat, mely elismerte a magyar közművelődésben tett addigi munkámat.
2020-ban megjelent a Fonó Budai Zeneház kiadásában a Vízmelléki Prímások önálló lemezem az Arató zenekarral. Ebben a lemezben az eltűntnek hitt prímások repertoárját elevenítjük fel, úgymint a héderfáji Káló „Cuppa” József, a bonyhai Bolha Zoltán, a vámosgálfalvi Fagyura János „Gyurica” és az ádámosi Kozák József „Ţăr”.
A lemez koncepcióját fontosnak tartottam, miszerint olyan prímás egyéniségek játékát mutassam meg, akikről egyáltalán nem, vagy alig lehet hallani. Előtérben helyezvén a táncrendek pontos egymásutániságát és ezen bandák hangzásvilágát. A lemez füzetet jóminőségű archív és saját fotókkal, dalszövegekkel tarkítottam.
Szívemhez közel áll a vízmelléki népzene, sokat kutattam az archív anyagokat, videó és hangfelvételeket, melyben a ritkán hallott dallamokat próbáltam kiszemezgetni és megtanulni, saját zenémmé formálni. 2015-ben tett gyűjtőkörutunk is ezt a célt szolgálta. Öröm volt ellátogatni a Vízmellék egyes falvaiba, ahol nagyon sok interjút készítettünk, a még élő hagyományőrzőkkel és visszaemlékezőkkel.
2022-ben a Balla Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola népi hegedű tanára lettem, Pázmándon.
2024-ben a Népművészet Ifjú Mestere állami kitüntetésben részesültem.
Rendszeresen képzem magam, új tájegységeket emelek be a zenetanulásba. Nemrég felvidéki és kalotaszegi mesterkurzuson vettem részt a Piliscsabai Táncház Egyesület szervezésében, ahol Lakatos Róberttől, Gombai Tamástól és Varga István Kiscsipástól tanulhattam. Majd a magyarszováti stíluskurzusra is elmentem, ahol hegedűn Koncz Gergelytől tanultam. Emellett a Méta által szervezett nagysajói népzenei kurzuson is részt vettem, ahol Virágvölgyi Mártától tanulhattam.
2022 Balla Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola
népi hegedű tanár, Pázmánd
2017 Budakörnyéki Tehetségpont koordinátora
kiválóra akkreditált tehetségpont, Budapest
2017 Kiss Zenede Alapfokú Művészeti Iskola és Szakgimnázium
intézményvezető-helyettes, népi hegedű és kamarazene tanár, Budapest
2017 Kalász Alapfokú Művészeti Iskola
népi hegedű és népzeneismeret tanár, Budakalász
2016 – 2017 Kőrösi Csoma Sándor Program
ösztöndíjas, Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárság, Budapest- Stockholm
2015 – 2016 Bocskai István Református Oktatási Központ
népi ének és népi hegedű tanár, Halásztelek
2015 Óbudai Népzenei Iskola
tanári képzés alatt- gyakorló tanár, Óbuda
2015 Pikéthy Tibor Zeneművészeti Szakközépiskola
tanári képzés alatt- gyakorló tanár, Vác
2014 Kőrösi Csoma Sándor Program
ösztöndíjas, Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium, Budapest- Sydney
2014 Sydney magyar közösségek
népi hegedű és népi ének magántanár, Sydney
2013 Tatabányai Dallam Alapfokú Művészeti Iskola
zenei előképző, népi hegedű, népi ének tanár, Tatabánya
2010 – 2011 Szent Benedek Iskola
népi hegedű magántanár, Budafok
Tanulmányok
2015 Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, Tanári mesterszak (TMA) Zenetanár, népi vonós szakirány, népi hegedű szak, Budapest
2010 Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, Alapképzés (BA) Előadóművészet, népi vonós szakirány, népi hegedű szak, Budapest
1998 – 2006 Vizeli Balázs magántanítványa, népi hegedű, Bugyi
1995 Bugyi Népzenei Műhely, népi hegedű, énekes tanítvány
Díjak
2024 Népművészet Ifjú Mestere Díj
Állami kitüntetés
2018 Junior Prima Díj
Magyar népművészet és közművelődés kategória
Lemezek
Vízmelléki Prímások CD, Arató zenekar 2020.
Táncház – Népzene Népzenei CD sorozat 2009., 2008., 2013., 2014., 2016.
A Pünkösdnek jeles napján c. DVD, Arató zenekar km. 2013.
Álmok útján, karácsonyi CD km. 2012.
Kispántlika énekegyüttes CD, Arató zenekar km. Tik trió km. 2011.
Új Élő Népzene sorozat 5. 1999.,11. 2005., 14. 2008., 2012.
Zenekarok, együttesek
Arató Zenekar
FelVonó Zenekar
Tik Trió
Csenkesz Táncegyüttes
Kispántlika Énekegyüttes
Korán kapcsolatba kerültem a népzenével, a néphagyományokkal, mivel édesanyám óvónő, édesapám népzene-, ének-, technika tanár, és mind a ketten hagyományőrző népművészek. Nyarainkat a családdal javarészt országos hírű népzenei táborokban töltöttük, és családias gyerek táborokat szerveztünk és tartottunk a környéken élő gyermekeknek.
Rendszeresen részt vettem, illetve tanítottam a kézműves foglalkozásokat, itt fejleszthettem saját és mások kreativitását, kézügyességét.
A népi ének, a néptánc mellett elkezdtem népi hegedűt tanulni 1995-ben, Jánosi Andrástól a Jánosi Együttes prímásától. 9 éves koromig rendszeresen oktatott a Bugyi Művelődési Házban, Bugyi Népzenei Műhely szakkör keretein belül.
9 éves koromtól, 8 évet a Téka együttes, most a Szeret zenekar-, és a Vujicsics együttes prímásától Vizeli Balázstól tanultam, magántanítványként.
A zenéléssel párhuzamosan énekeltem is a Kispántlika énekegyüttesben, Kaszásné Márkus Magdolna vezetésével, több mint 15 évet.
Mind ezek mellett az Aprája citeraegyüttes oszlopos tagja voltam, Tóth Béla Ottó vezetésével.
Első zenekarom a Tekergő zenekar volt, melyet Vizeli Balázs és Tóth Béla Ottó mentorált. A környékben (Bugyi és kistérsége) mi láttuk el a táncegyütteseket zenei kísérettel.
Emellett minden lehetőséget megragadtam, hogy nyári táborokban tanuljak a népzenei élet, hagyományápolóitól és kiemelkedő tanár egyéniségeitől.
Nyaranta az országos hírű erdélyi táborokban megismerhettem sok prímás egyéniséget úgymint, Vajdaszentiványon: Horváth Elek bácsit, s Kalotaszentkirályon: Fodor „Neti” Sanyi bácsit, bepillanthattam pár napra Gyimesre is: itt megismerhettem Zerkula János bácsit. A Kallós Zoltán Alapítvány rendezésében- Válaszúton, pedig Kodoba Florint. Fiatal hegedűsként többször beálltam tanulni a magyarpalatkai bandához.
Szakmai tapasztalatokra tettem szert, magyar, erdélyi népzenei tanfolyam keretein belül, úgymint
• zenekar vezető-szerep elsajátítása, a gyakorlatban való használata,
• különböző dialektus területek elkülönítése, gyakorlata,
• tájegységek zenei nyelvezete.
A Zeneakadémia szervezésében, a zenei gyűjtőutak alkalmával is sok tapasztalatot szereztem. Szakmai segítséget Richter Pál Zenetudományi Intézet igazgatója, és Dr. Pávai István jeles népzenekutató adott.
• Zoborvidék 2009., Kis-Küküllő mente 2013.
• Magángyűjtések során; Gyimes 2006., Válaszút 2007., Szék 2012., Kis-Küküllő mente 2015.
Második zenekarom a FelVonó zenekar volt.
Rendszeres táncházakat tartottunk a Fonó Budai Zeneházban, és az Aranytíz Művelődési Központban.
A rendszeres táncháztartás alatt is sok tapasztalatra tettem szert, úgymint;
• zenekarvezetésben, prímás funkcióban,
• kamarazenében, zenekaron belüli kommunikációra,
• társas viselkedésben (zenész- táncos- énekes viszony).
2007-ben felvételt nyertem a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre, népi-vonós szakirányra, népi hegedű előadóművészeti szakra.
2012-ben felvételt nyertem ugyan itt a Tanár- Népzenetanár Mesterképzésre.
Sok népzene elméleti, gyakorlati órákon mélyíthetem tudásomat, s mögöttes tartalmakra tettem szert.
2009-ben megalapítottuk kedves barátaimmal az Arató zenekart. Néptánc együtteseket kísérünk, táncházakban, lakodalmakban, ünnepségeken, születésnapokon muzsikálunk.
Rendszeresen Hangulatkoncerteket adtunk a Művészetek Palotájában, Sándor István néptánc szólistával kiegészítve műsorunkat.
2010-től rendszeresen vállalok magántanítványokat. Sikerül velük a gyakorlatban is elsajátítani mind azt, amit tapasztaltam a pályám során. Tapasztalataimat átadom nekik, s fejlesztem őket.
2010-2011 között a budafoki Szent Benedek Iskola népi hegedű magántanára voltam.
2010-ben megalakult a Csenkesz Néptáncegyüttes. Az együttesben én is aktívan részt vettem. A néptánc sokszínűségét, sokrétűségét tanultuk, egy- egy falu táncából. A tánctanulás fontos volt a zenetanulás mellett, mivel közelebb kerültem a tánc által a zenéhez.
2011-től megalakult a Tik trio formáció. Koncertjeinket sok népi hangszer és népdalok változatossága színesítette, igyekeztünk bemutatni népzenénk sokszínűségét, sokrétűségét. Fontosnak tartjuk, hogy a közönség megismerje népi hangszereinket, népdalainkat, szokásainkat.
Rendszeres előadói voltunk ezzel a formációval is a Művészetek Palotájában a Hangulatkoncertek alkalmával.
2012-ben jelentkeztünk az MTVA- Fölszállott a páva- népzenei tehetségkutató műsorába is.
Emellett sok lemezen részt vettem, az évenkénti Hagyományok Háza által meghirdetett Táncház- Népzene lemezsorozatokon, és a Hangvető, Új élő népzene néven ismert lemezsorozatain stb.
2013-tól a tatabányai Dallam Alapfokú Művészeti Iskolában tanítottam zenei előképzést, népi hegedűt és népi éneket.
2014-ben felvételt nyertem a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium által kiírt Kőrösi Csoma Sándor Ösztöndíjra, 6 hónapos munkát folytathattam a népzene, néptánc révén magyarok és ausztrálok körében, Ausztráliában, Sydneyben.
Munkám sokrétű és tartalmas volt, ahol újabb helyzetekben is kipróbálhattam, kamatoztathattam előzetes tudásom. Munkám alatt igyekeztem a népi hagyományainkat, a népzenénket, énekeinket előtérbe helyezni és ezt megosztani mindenkivel, gyerekekkel, felnőttekkel egyaránt.
• Beindítottam egy népi hegedű kurzust, kint Sydneyben, Tücsök tanoda néven, ahol kezdő és haladó gyermekeket oktattam.
• Rendszeresen kísérő zenét biztosítottam a helyi néptáncegyütteseknek (Kengugro, Görcs, Kodály) fellépéseken, koncerteken közreműködtem a helyi zenekarral, a The Transylvaniacs- el.
• Élőzenés délutánokat, bemutatókat szerveztem a sydney-i Szent Erzsébet Idősek otthon lakói számára.
• A flemingtoni Magyar Iskolában a népszokásokról, hagyományainkról, magyar zenénk és népdalainkon keresztül tanítottam.
Emellett számos magyar közösségi rendezvényen felléptem, segítettem, szerveztem.
2015 évben gyakorlótanárként, gyakorló órákat tartottam az Óbudai Népzenei Iskolában és a váci Pikéthy Tibor Zeneművészeti Szakközépiskolában, ezután 2015 nyarán kaptam kézhez a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen a kitüntetéses tanári diplomámat.
2015/2016-os tanévben két alapfokú művészeti zeneiskolába is felvételt nyertem, és ott tanítottam, mint magyar népzene-, népi hegedű-, népzeneismeret-, népi ének tanár. Ez a két iskola, a budakalászi Kalász Alapfokú Művészeti Iskola és a Bocskai István Református Oktatási Központ.
2016-ban felvételt nyertem a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságkiírt pályázatán a Kőrösi Csoma Sándor Ösztöndíjra, 9 hónapos szolgálatot folytathattam a népzene, néphagyományaink területén a kint élő magyar közösségek körében Svédországban, Stockholmban. Beindítottam egy népzenés, népi énekes baba-mama klubbot, néptáncot tanítottam, magyar nyelvet oktathattam, melyhez szorosan hozzákapcsolódott a magyar értékeink, hagyományaink megtanítása is.
2017-ben sikeres pályázatomnak köszönhetően munkát kaptam a Kiss Zenede Alapfokú Művészeti Iskola és Szakgimnáziumban, ahol intézményvezető-helyettes, népi hegedű és kamarazene tanár voltam.
Emellett a Budapest székhelyen működő, kiválóra akkreditált Budakörnyéki Tehetségpont koordinátora lettem. Emellett a budakalászi Kalász Alapfokú Művészeti Iskola tanára is voltam.
2018-ban számomra megtisztelő díjban részesülhettem, abban az évben megkaptam a Junior Príma díjat, mely elismerte a magyar közművelődésben tett addigi munkámat.
2020-ban megjelent a Fonó Budai Zeneház kiadásában a Vízmelléki Prímások önálló lemezem az Arató zenekarral. Ebben a lemezben az eltűntnek hitt prímások repertoárját elevenítjük fel, úgymint a héderfáji Káló „Cuppa” József, a bonyhai Bolha Zoltán, a vámosgálfalvi Fagyura János „Gyurica” és az ádámosi Kozák József „Ţăr”.
A lemez koncepcióját fontosnak tartottam, miszerint olyan prímás egyéniségek játékát mutassam meg, akikről egyáltalán nem, vagy alig lehet hallani. Előtérben helyezvén a táncrendek pontos egymásutániságát és ezen bandák hangzásvilágát. A lemez füzetet jóminőségű archív és saját fotókkal, dalszövegekkel tarkítottam.
Szívemhez közel áll a vízmelléki népzene, sokat kutattam az archív anyagokat, videó és hangfelvételeket, melyben a ritkán hallott dallamokat próbáltam kiszemezgetni és megtanulni, saját zenémmé formálni. 2015-ben tett gyűjtőkörutunk is ezt a célt szolgálta. Öröm volt ellátogatni a Vízmellék egyes falvaiba, ahol nagyon sok interjút készítettünk, a még élő hagyományőrzőkkel és visszaemlékezőkkel.
2022-ben a Balla Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola népi hegedű tanára lettem, Pázmándon.
2024-ben a Népművészet Ifjú Mestere állami kitüntetésben részesültem.
Rendszeresen képzem magam, új tájegységeket emelek be a zenetanulásba. Nemrég felvidéki és kalotaszegi mesterkurzuson vettem részt a Piliscsabai Táncház Egyesület szervezésében, ahol Lakatos Róberttől, Gombai Tamástól és Varga István Kiscsipástól tanulhattam. Majd a magyarszováti stíluskurzusra is elmentem, ahol hegedűn Koncz Gergelytől tanultam. Emellett a Méta által szervezett nagysajói népzenei kurzuson is részt vettem, ahol Virágvölgyi Mártától tanulhattam.