Díjazottak
Vastag Richárd
Leírás
Édesanyám Szabó Zsuzsanna és édesapám Vastag László falusi körülmények közt neveltek Badacsonytomajon.
Érettségit Veszprém megyében szereztem, majd a tanulmányaimat a Magyar Táncművészeti Főiskola pozsonyi tagozatán folytattam.
Ez idő alatt a Magyarpolányi Alapfokú Művészoktatási Intézményben tevékenykedtem és Kovács Norbert tanítványaként művészeti vezetője lettem az Ajka-Padragkút Néptáncegyüttesnek, majd az Apte Táncegyletnek. Számos megyei és megyén kívüli felnőtt és gyermek néptáncegyüttesnél tanítottam, koreografáltam, tanultam.
A tánctanítás mellett kiemelt érdeklődésem irányult néprajz és a folklórizmus felé, így jelentkezetem a Pécsi Tudományegyetem kulturális antropológia szakára. Itt volt szerencsém több előadást hallgatni dr. Andrásfalvy Bertalan professzortól, ami nagyban befolyásolta későbbi munkásságomat.
Jelenleg a Szilágyi Erzsébet Keresztény Iskola és Művészetoktatási Intézményben dolgozom néptáncpedagógusként és kiemelt tevékenységként a Veszprémi Gerence Hagyományőrző Néptáncegyüttes művészet feladatait igazgatom.
Az említett időszak alatt kisebb nagyobb eredményesség is megerősített a munkáimban. 2009-ben Békéscsabán „Aranysarkantyús táncos „díjjal, majd két évre rá 2011-ben pedig megyei pedagógiai kitűntetésben jutalmaztak. 2014-ben „Népművészet Ifjú Mestere” címben részesültem,2016-ban pedig hagyományőrző együttesünk tagságot kapott a Muharay Elemér Népművészeti Szövetség tagságába.
A Kárpát-medencei néphagyományok értékeinek megismerése vezetett rá arra az útra, amely meghatározza mindenapjaimat.
Ezek megtartása az élő népművészet továbbéltetése nagyon fontos feladat.
Az időm nagy része a kevésbé felkutatott Balaton-felvidék és Bakony táncos hagyományaink felkutatására és továbbadására összpontosult.
Nagy példaképem S. dr. Laczkovits Emőke nyugalmazott néprajzkutató,aki az említett munkában segített, bíztatott és támogatott.
Szeretném felkelteni a figyelmet az egyre többet emlegetett „utolsó óra” időszaka peremén, hogy Veszprém megye tánckincsének, tánchagyományainak életre hívása milyen fontos feladat a következő generációk számára. Egyes népszokások felkutatásával, hiteles visszatanításával felkelteni az igényt a népi kultúránk megélése iránt. Leginkább ebben lelem örömem.