Település:   
Megye:
Ország:
Díjazási év:
Műfajcsoport:
Műfaj:

Leírás

Szakmai Önéletrajz
Tíz éves lehettem, amikor egy ásványbörzéről édesapámmal ásványok helyett egy pár csomag gyönggyel és egy gyöngyös könyvvel állítottam haza. Akkor még nem is sejtettük, hogy ez az egész család életét megváltoztatja majd. Édesanyámat (Szupper Krisztina – Népi Iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere) és engem villámgyorsan beszippantott a gyöngyfűzés világa, a drótra fűzött kis gyöngyállatkákat hamar meguntuk, ezért édesanyám más lehetőséget keresett a tanulásra: így ismertük meg Decsi-Kiss Máriát és Oláh Mártát, és a szálkai népi gyöngyfűző táborokat. A gyöngyfűzés pedig édesanyámnak a munkája, nekem pedig a hobbim lett.
Munkáimat 2004-ben kezdtem el zsűriztetni, és 2006-ban, 16 évesen kaptam meg a Népi Iparművész címet, ezzel én lettem a legfiatalabb népi iparművész Magyarországon.
2005-ben az Országos Népi Ékszer pályázaton megkaptam a Népművészeti Egyesületek Szövetségének különdíját.
A következő években sokat jártam édesanyámmal táborokba, vásárokba, időnként besegítettem az üzletében eladóként vagy tanfolyamon oktatóként.
Édesanyám halála után kezdett megfogalmazódni bennem, hogy mennyi értéket is kaptam az együtt „átfűzött” évek alatt, és hogy a népi gyöngyékszerek készítése és ismerete nem csak a nagy kollektív örökségünk része, hanem az én saját, személyes örökségem is. Ezt az örökséget szeretném megőrizni, és továbbadni.
2012-2016 között nagymamámmal közösen vittük tovább édesanyám üzletét, a Gyöngyszalont. Azóta tartok rendszeresen gyöngyfűző tanfolyamokat és táborokat, ahol modern és népi gyöngyékszerek készítését is oktatom. 2017-től a Gyöngyházban tanítok.
2016-ban végeztem a BME Építészmérnöki szakán, jelenleg is dolgozom építészként.
2015-ben az Élő Népművészet pályázaton a munkáim kiállításra kerültek a Néprajzi Múzeumban, 2018-ban pedig a Mesterségek Művészete Pályázaton.
2019-ben és 2021-ben részt vehettem a Hagyományok Háza ifjúsági tehetséggondozó táborában Nagy Gyöngyi és Péter Szidónia vezetésével.
2020-ban részt vettem az Élő Népművészet pályázaton, a pályázati munkám kiállításra került a 2021-es Országos Népművészeti Kiállításon.
2021-ben az Országos Mesterségek Művészete pályázaton második helyezést értem el, munkáimat pedig kiállították a Népi Iparművészeti Múzeumban.
Részt vettem a Hagyományok Háza által szervezett „kis fekete” pályázaton, ahol kiegészítőket kellett tervezni az ikonikus kis fekete ruhához, eredeti népviseleti darabokból inspirációt merítve. Az általam készített ékszerszett részt vett a pályázat lezárásaként szervezett divatbemutatón, és bekerült a katalógusba is.
A 2021-es Vándorlegény Országos Gyermek és Ifjúsági Pályázaton ifjúsági II. kategóriában különdíjat kaptam.
2022-ben a Hungarikum pályázaton támogatást nyert a pályázatom, az elkészült darabjaim pedig szerepeltek tavaly a FolkTREND! divatbemutatón.
2023-ban jártam Mérában és Zala megyében is, hogy közelebbről is megismerkedhessek a népi gyöngyékszerekkel, gyöngyös viseletkiegészítőkkel.
2023-ban a Hagyományok Háza felkért a népi iparművészeti minősítésben való részvételre.
Célom, hogy a jövőben még jobban elmerülhessek a népi ékszerek világában, mert ahogy egyre több dolgot tanulok, egyre inkább érzem, hogy mennyi felfedezni való van még a népművészetben.